דירה בצפון תל אביב – עיצוב ואדריכלות פנים

מבט מהכניסה אל הסלון והמרפסת

תכנון ועיצוב לדירה חדשה בצפון תל-אביב

את הפרויקט הזה ליוויתי מאז שהיו רק תכניות "על הנייר".

בכדי להתאים בצורה המיטבית את הדירה לבעלי הבית, משפחה צעירה עם שתי ילדות ערכנו שינויים בחלוקת הפנים ותכננו בהתאמה את כל המערכות – החשמל והתאורה, האינסטלציה. מיזוג האוויר והנמכת התקרות. ריצופים וחיפויים בחדרי הרחצה.

אדריכלות פנים ועיצוב פנים משולב

החלל הציבורי כולו פתוח ומכיל כמה פונקציות – סלון, פינת אוכל, פינת עבודה ופינת יצירה והמטבח.

במרכז החלל מוקמה יחידת נגרות מיוחדת שמצדה האחד חובקת את הטלוויזיה ומצדה השני תוכננו מדפים הפונים אל פינת האוכל ומשרתים אותה.

האלמנט המרכזי בחלל הציבורי הוא ספה ארוכה הבנויה לאורך הקיר האחורי של הסלון וממשיכה ויוצאת החוצה אל המרפסת. ההמשכיות של הספה אל המרפסת יוצרת תחושת חיבור של החוץ והפנים ומרחב המחיה מרוויח את שטח המרפסת כחלק אינטגראלי ממנו. הפתיחות של הדירה אל הנוף אף מעצימה את תחושת הגודל.

הצמדת הספה הגדולה אל הקיר האחורי מגדילה את שטח אזור המגורים. גם בפועל וגם תחושתית. בבסיס הספה הזו שולבו מגרות אחסון ואזורי אחסון פתוחים לספרים ומגאזינים.

עוד בחלל הציבורי – פינת עבודה קטנה לבעלת הבית. ארון משרדי ושולחן עבודה הפונה אל הסלון והמרפסת וכך משקיף על כל הדירה והנוף.

בנוסף בחלל הציבורי ישנה פינת יצירה לילדות. בפינה זו שני שולחנות עבודה בשני גבהים (לילדה הגדולה ולילדה הקטנה) עם פלטות מעץ ממוחזר שנרכשו יחד עם שולחן האוכל והספסל המיוחד. אף הוא מעץ ממוחזר בעבודת אמן (גילעד ארג'ז).

עיצוב פנים המתאים עצמו לארוע

הפלטות על רגליים מתכווננות ויכולות להתאים עצמן לשולחן האוכל במקרה של סעודה רבת משתתפים.

במקרה כזה יחידת הטלוויזיה, הבנויה על גלגלים יכולה להתנתק מהחשמל ושאר החווטים שיוצאים מהרצפה ולזוז הצידה.

תכנון ועיצוב המטבח

המטבח שבתהליך התכנון קיבל אליו גם את שטח מרפסת השירות תוכנן כדי להיות פונקציונאלי ונח לבישול ואפיה. עם תנור גדול free standing חזיתות בגימור פולימר ושילוב של וויטרינה מעץ אלון ודופן לארון המקרר בגמר צבע בתנור בגוון צהוב נועז.

תכנון ועיצוב החדרים

שתי הבנות חולקות חדר שינה וחדר נוסף יועד להיות חדר משחקים. בין שני החדרים הללו אין קיר אלה ארון בגדים גדול מובנה ודרכו, דרך דלת קסמים קטנה אפשר לזחול ולעבור בין החדרים.

חדר הרחצה של ההורים מופרד מחדר השינה בקיר זכוכית עם חלונות בלגים. גם כאן הפתיחות מרחיבה את תחושת הגודל הן של חדר השינה והן של חדר הרחצה.

עיצוב חדרי רחצה

בחדר הרחצה הזה בחרנו לקיר האחורי כולו אריחים מצוירים עד התקרה. אלמנט זה נותן תחושת גובה לחדר.

בחדר הרחצה של הבנות תכננו ארונית בהזמנה מיוחדת במראה שובב אך לא ילדותי.

בחדר זה, מאחורי דלת הכניסה, לניצול מיטבי של מקום, מוקמו מכונות הכביסה והייבוש.

עיצוב פנים וסטיילינג

בכל הבית מלבד בחדרי הרחצה רצפת פרקט אלון מובהר שיחד עם סקאלת הצבעים הפסטלית ועיצוב הפנים והסטיילינג המוקפד נותן לדירה תחושה של מלון בוטיק.

צילום: תמי סגן-כהן

רוצים שאתכנן, אעצב או אייעץ לכם?

מלאו הפרטים בטופס זה ואני אחזור אליכם בהקדם