פנטהאוז בהרצליה – עיצוב ואדריכלות פנים

דירת פנטהאוז בת שישה חדרים ששופצה על מנת להתאים לצרכיהם המדויקים של הבעלים – זוג בתחילת שנות השישים שעזב בית צמוד קרקע לאחר שלושים שנה.

התכנון האדריכלי יצר מבואת כניסה המובילה מצד אחד אל החללים הפרטיים של הדירה (חדרי עבודה, חדר אורחים וסוויטת השינה) ומצד שני אל החלל הציבורי – חלל פתוח עם קשר בין המטבח, פינת האוכל, הסלון ומרפסת הגג רחבת הידיים.

חדר המדרגות, המשמש רק את הפנטהאוז, הפך למבואה אלגנטית על ידי הסתרת ארונות החשמל, שינוי התאורה והוספת ריהוט, כך שכבר ביציאה מהמעלית מרגישים בבית.

מהמבואה החיצונית ניתן להגיע גם אל חדר הכושר הפרטי, שנפתח אל מרפסת הגג הגדולה ובו ניתן להתעמל תוך כדי צפייה בפלזמה, כשברקע הנוף פתוח עד הים. קירות החדר, ששימש במקור כחממת צמחים, חופו בגבס, ונוספה תקרה מונמכת שנשתלו בה רמקולים ותאורה.

עיצוב הדירה כלל שינויים בקירות הפנימיים, ביטול קרניזים וסינרים שהקטינו את החללים, צבע, טיח דקורטיבי, מערכות חשמל ותאורה חדשות, מערכות שמע ופלזמות חדשות, מטבח חדש שהוזמן אצל נגר פרטי, נגרות בחדרי הבית השונים (ארונות, שידות, ספריות, ויטרינה,שולחן עבודה) ותכנון גינת גג הכוללת שתי פינות ישיבה.

כמו כן החלפת דלת הכניסה, צביעת הדלתות הפנימיות, החלפת כלים סניטריים, פרקט בחדרים, ריהוט חדש לסלון, כולל שידת אודיו מוזמנת אצל נגר על פי תכנון ומידות מיוחדים וספה בתכנון אישי ובהזמנה מיוחדת. את הדרישה לכורסת טלוויזיה נוחה ממלאת הכורסה הקלאסית של הזוג איימס. לצידה שולחן סלוני של איסמו נאגוצי ורהיטים עתיקים. כמו כן הותאמו וילונות בהזמנה, שטיח וכמובן כל גופי התאורה בבית.

התוצאה

בית המשקף את טעמם ורוחם של הבעלים. הדירה נוחה לאירוח, ישנו קשר מטבח-פינת אוכל-חדר מגורים ויחד עם זאת קיימת הגדרה ברורה של כל איזור בחלל. הלקוחות מרוצים מאוד ומעידים כי החשש מהמעבר לדירה חדשה מהבית שבו חיו את מרבית חייהם הבוגרים התפוגג עם הכניסה לדירה החדשה. לדבריהם, הם הרגישו "מייד בבית שלנו, אם כי ברמה הרבה יותר גבוהה".

צילום: רז רוגובסקי

תמונות מלפני השיפוץ

רוצים שאתכנן, אעצב או אייעץ לכם?

מלאו הפרטים בטופס זה ואני אחזור אליכם בהקדם